Naši lidé

Marek Srba

Producent audiovizuálních děl a fotograf Marek Srba (*1958) působil od roku 1988 jako nezávislý fotograf. V roce 1992 založil mediální společnost AV Pro se zaměřením na realizaci audiovizuálních prezentací, videopořadů a multimediálních titulů. Kromě významných audiovizuálních prezentací realizovaných u nás i v zahraničí (Kuvajt, Anglie, Holandsko, Německo apod.) se specializuje na problematiku informačních center a jejich dramaturgii.

Jako fotograf uspořádal několik autorských výstav, např. Krajinou konce světa, Dva cípy Ameriky, Píseň severu, Zemí Jižního kříže, Mystérium řeky a další. Nejvýznamnějším autorským počinem pak byla výstava fotografií s názvem Převyprávěná krajina uvedená roku 2008 v galerii Le Pont Neuf v Paříži.

Dagmar Srbová

Vedoucí produkce Dagmar Srbová (*1959) vykonává funkci od roku 1995. Mezi významné projekty patří cykly dokumentárních filmů pro NP Šumava, pro Dům přírody v Třeboni, Muzeum ilustrace dětské knihy v Písku, Historické a vlastivědné muzeum v Olomouci, Muzeum Emila Holuba v Holicích, Muzeum krajky ve Vamberku a další.

Mimo filmových projektů produkuje rozsáhlé multimediální encyklopedie, řídí tým programátorů a produkčně zabezpečuje multimediální obsah, který následně programuje pomocí redakčních systémů CMS.

Aleš Lowák

Režisér Aleš Lowák (*1936) působil v letech 1963 až 1996 v České televizi Brno jako režisér dokumentarista a scénárista (později jako šéfrežisér). Podílel se na významných mezinárodních projektech jako dokumentarista. V současné době je nezávislým tvůrcem.

Hlavní oblastí jeho dokumentární tvorby je kulturní historie, architektura, industriální památky a příroda. Vytvořil dokumentární cykly jako např. Hrady a zámky Jižní Moravy a Dolního Rakouska na Dyji (ve spolupráci s Dolnorakouskou televizí), Křesťanská architektura na Moravě, Křesťanské a židovské památky v Izraeli, Muzeum života (archeologie), Technické památky již Moravy a další. Jeho zaměření se v největší míře projevilo ve velkoryse pojatém televizním projektu Deset století architektury a Mistrovská díla v našich galeriích.

Lubor Hochmann

Mistr zvuku Lubor Hochmann (*1939) působil v letech 1964 až 2007 jako mistr zvuku v České televizi v Brně. Podílel se na produkci i postprodukci významných televizních inscenací, her, filmů a seriálů, jako např. Anatol, Pohádka o Faustovi, Prosté krutosti, Sestra Amáta, Třetí sudička, Výměna, Čtyři na sněhu, Konec dětských lásek, Černí baroni, Četnické humoresky a další.

Spolupracoval s nejvýznamnějšími českými i zahraničními režiséry, jakými jsou např. Georges Agatonigadis, Radim Cvrček, Jaromil Jireš, Juraj Herz, Milan Cieslar, Rudolf Tesáček, Jiří Bělka, Evžen Sokolovský st., Antonín Moskalyk a další.

Vojta Rejl

Kameraman Vojta Rejl (*1964) pracoval od 1994 do 1996 v televizní a dabingové společnosti Davay v Brně. Roku 1996 odešel na volnou nohu a jako zpravodajský kameraman spolupracoval se všemi hlavními celostátními televizemi. Od roku 1998 se zaměřuje především na dokumentaristickou tvorbu. Spolupracoval s Českou televizí, TV Nova, TV Prima a TV Markíza a dalšími televizními společnostmi. Kromě kameramanské profese ovládá práci ve 3D modelovacích programech (3dsMax) a tvorbu flashových animací.

 


Kontakt

AV Pro v.o.s.
Úvoz 47, 602 00 Brno
+420 603 838 285